Opublikowano

Co daje szampon dla zwierząt z hibiskusem?

szampon dla zwierząt z hibiskusem

O wyjątkowej urodzie kwiatów hibiskusa – albo inaczej róży chińskiej – wiedzą chyba wszyscy. Uwielbiany pomimo swojej wrażliwości na polski klimat, na stałe zagościł już w naszych ogrodach i mieszkaniach. Po prostu trudno mu się oprzeć. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, hibiskus jest także ceniony (już od czasów starożytnego Egiptu!) ze względu na szereg walorów leczniczych i pielęgnacyjnych. Zawdzięcza je dużej zawartości antocyjanów, kwasu linolowego, witaminy E i C. 

W Selecta HTC wyznajemy zasadę, że naturalne znaczy lepsze: lepiej działające, bardziej ekologiczne, atrakcyjniejsze estetycznie. To w myśl tego przeświadczenia nasz najbardziej zaawansowany szampon dla brązowych i rudych sierści opracowaliśmy na bazie niczego innego, jak właśnie wyciągu z kwiatów hibiskusa.

Jak wpływa on na działanie produktów pielęgnacyjnych? Bardzo znacząco!

  • Pogłębia naturalny odcień szaty, nabłyszcza ją i wygładza,
  • Łagodzi wszelkie podrażnienia, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie,
  • Uelastycznia i głęboko nawilża skórę i sierść,
  • Wzmacnia strukturę włosa, nadając miękkości,
  • Reguluje przebarwienia skóry, zmiękcza ją i wygładza,
  • Pomaga odbudować naturalną warstwę naskórka.

Szampon dla zwierząt z hibiskusem będzie zatem świetnym wyborem dla wybrednych pupili, ze skłonnościami do alergii, podrażnień, czy przesuszeń. Natomiast na ich właścicielach wrażenie z pewnością zrobi gładkość, miękkość i blask wykąpanego czworonoga. Należy jedynie pamiętać o odpowiednim doborze szamponu do koloru sierści. Powinniśmy stosować go tylko w przypadku brązowych i rudych pociech – dla wszystkich innych proponujemy neutralny szampon z nagietkiem.